Zagospodarowanie działki

Jeśli dysponujesz już działką, musisz pomyśleć o tym, jak ją dobrze i racjonalnie zagospodarować. Aby móc to dokładnie zrobić dobrze mieć już projekt domu i wyznaczone miejsce do jego budowy.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń wokół domu jest jego otoczką, dopełnieniem, dzięki czemu całość prezentuje się bardziej atrakcyjnie (również dla kupujących). To wpływa na komfort życia mieszkańców domu.

Wiele osób decyduje się na zaprojektowanie ogrodu. Ważna wskazówka – zaleca się umieszczenie ogrodu za domem. Łatwo to zrobić, kiedy droga wjazdowa do domu prowadzi od północy. Dzięki temu ogród jest nasłoneczniony. Odwrotnie robi się w przypadku wjazdu od południa. Wtedy dom lepiej jest usytuować dalej od ulicy, a ogród przed domem.

W celu odgrodzenia się od sąsiada lub zasłonięcia ogrodu od strony ulicy dobrze jest posadzić tuje, które są wysokie i pięknie się rozrastają.

Oczywiście nie można zapomnieć o ogrodzeniu. Warto postawić go już wtedy, gdy budowa domu dobiega końca.

Równie ważne, czego nie można pominąć – pozostawienie miejsca na wjazd oraz chodnik prowadzący do domu. Najlepiej jest go wyłożyć kostką brukową, dzięki czemu służyć będzie długie lata.