Rodzaje i typy baterii łazienkowych

Dzisiejszy rynek budowlany jest zalewany wszelkiego rodzaju bateriami łazienkowymi czy kuchennymi. Możemy przebierać w stylach, modelach, kształtach, cenach i producentach. Możemy pogrupować je na wiele sposobów. Jednak najważniejszy podział, to przeznaczenie.

Ze względu na przeznaczenie, baterie łazienkowe dzielimy na kilka typów:

  • umywalkowe,
  • wannowe,
  • prysznicowe,
  • bidetowe.

 

Kolejnym dość istotnym podziałem jest spsób montowania baterii łazienkowcyh:

 

  • stojące,
  • naścienne.

 

W tym przypadku istotne jest czy wybierając konkretny model, poszukujemy takich , które mocowane są na ścianie czy też bezpośrednio na ceramice łazienkowej. Sposób, w jaki zamierzamy montować baterie łazienkowe, z reguły planuje się na samym początku remontu czu jakiejkolwek inwestycji, gdyż wymaga to uprzedniego przygotowania instalacji wodnej – więcej na homekoncept.shop/produkty/lazienka/baterie.html . Powinniśmy także zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu – czy będzie to kran jedno czy dwuuchwytowy. Na ogół jednouchwytowe są uważane za wygodniejsze w użytkowaniu oraz są znacznie bardziej ekonomiczne, gdyż ich budowa pozwala na sprawniejsze regulowanie temperatury wody.

Bateria łazienkowa – dwuuchwytowa jest to klasyk wśród armatury łazienkowej i zalicza się ją do mniej oszczędnych ze względu na utrudnioną i przez to czasochłonną regulację temperatury. Utrudnienia te wynikają przede wszystkim w różnicy ciśnienia w przewodach z zimną i ciepłą wodą. Ich wadą mogą być elementy wrażliwe, takie jak uszczelki, które dość często ulegają szybkiemu zużyciu. Wymagają również częstych czynności konserwacyjnych, takich jak usuwanie kamienia i osadu czy też wymiana wcześniej wspomnianych uszczelek. Warto tutaj zainwestować w głowice ceramiczne, gdzyż są znacznie trwalsze, niż ich standardowe odpowiedniki.


Spośród wymienionych powyżej typów, najchętniej wybieranymi są baterie łazienkowe jednouchwytowe, uznawane za najbardziej nowoczesne, oferowane przez profesjonalne sklepy internetowe. Na modele dwuuchwytowe decudujemy się na ogół wtedy, gdy nie zamierzamy zmieniać instalacji.

 

About admin