Nawadnianie trawników

 

Wiele osób zastanawia się nad koniecznością nawadniania tylko w przypadku gdy mają różne rośliny w ogrodzie. Wielu osobom wydaje się, że trawa nie wymaga żadnej pielęgnacji. Wystarczy ją posiać. Ona sama urośnie i będzie rosła. Tymczasem bardzo wymagające są trawniki. Kraków jest miastem, gdzie twój ogród zaprojektuje New Garden Style – jedna z najpopularniejszych firm. Jednak piękne rośliny z brzydkim trawnikiem nie prezentują się ładnie.

 

Bardzo wymagające są trawniki - specjalista, Kraków, ogród.14312221111331(19)

Bardzo wymagające są trawniki – specjalista, Kraków.

Nawadniaj swój trawnik

Trawa również potrzebuje wody. Jeżeli nie dostarczysz swojemu trawnikowi odpowiedniej ilości wody, to szybko traci on swój intensywny, zielony kolor i przestanie wyglądać pięknie. Podlewanie trawnika jest równie ważne jak podlewanie każdej innych roślin. Zwłaszcza jeżeli nie pada przez dłuższy czas, co w ostatnich latach zdarza się często między innymi w Krakowie.
Na szczęście w przypadku trawników (zwłaszcza tych na otwarte przestrzeni, gdzie nie ma wielu roślin) pomagają różnego rodzaju zraszacze. Dlatego jeżeli nie masz rozbudowanego ogrodu i trawnik, to przede wszystkim sama trawa to możesz śmiało zainwestować w różne zraszacze.
Generalnie nie są one najlepszym wyborem gdy masz piękny ogród, na którym znajduje się wiele roślin, dodatkowo różnych. Jednak one są świetnym sposobem na zwykłe trawniki. Kraków jest miastem gdzie prosty zraszacz kupisz w wielu sklepach. A z pewnością do podlewania trawy wystarczy najprostszy model.
Taka prosta inwestycja sprawi, że będziesz miał ładny i zielony trawnik. Jeżeli do tej pory nigdy nie podlewałeś swojego trawnika to z pewnością zobaczysz różnicę. Nawet osoby, które nie są szczególnie spostrzegawcze zauważają różnice. Pamiętaj, ze twój trawnik wymaga również pielęgnacji. A jedną z podstawowych jej form jest właśnie dbanie o to, żeby był on nawodniony.

 

About admin